All Products
Keywords [ triplex mud pump ] match 180 Products.
1193kw F Series Oilwell Triplex Pumps Oil And Gas 4615*3276*2688
| Power Rating: | 1193 |
|---|---|
| Stroke Rating: | 120 |
| Stroke Length: | 12"/305 |
1 Nozzle Drilling Fluids Mud Gun 10MPa Mud Circulation System
| Diameter: | 2”(Φ50)-2.5"(Φ76) |
|---|---|
| Brake Vavle: | 50mm |
| Interface Size: | 2" |
360 degree Rotating Mud Gun Drilling Fluid Circulation System
| Diameter: | 2”(Φ50)-2.5"(Φ76) |
|---|---|
| Brake Vavle: | 50mm |
| Interface Size: | 2" |
HDD Mud Recycling Oilwell Triplex Pumps Three Cylinder 2800hp
| Trip: | 180 |
|---|---|
| Cylinder Diameter: | 220 |
| Flow(L/min): | 800-3500 |
8” Inlet Dia Oilwell Triplex Pumps 3 Cylinders 955 Power Rating for Oil and Gas Well Servicing
| Power Pating: | 955 |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year Limited |
| Type: | Positive Displacement Pump |
Electric Advanced 2000 HP Oilwell Triplex Pumps
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Power Rating: | 373 |
| Power Source: | Electric, Diesel, Natural Gas |
955 Power Pating Oil Well Triplex Pumps for Oil And Gas Production Performance
| Application: | Oil And Gas Production |
|---|---|
| Power Pating: | 955 |
| Type: | Positive Displacement Pump |
3-Cylinder Offshore Triplex Pumps 8” Inlet Dimension for Offshore Applications
| Number Of Cylinders: | 3 |
|---|---|
| Power Pating: | 955 |
| Warranty: | 1 Year Limited |
1500Hp HDD Horizontal Triplex Pump Drilling Mud Recycling System
| Trip: | 200 |
|---|---|
| Cylinder Diameter: | 150 |
| Flow(L/min): | 500-1800 |

