All Products
Keywords [ triplex mud pump ] match 180 Products.
1600hp Mud Pump Well Drilling Triplex Pump Oil And Gas API-7
| Power Rating: | 1193 |
|---|---|
| Stroke Rating: | 120 |
| Stroke Length: | 12"/305 |
Herringbone Gear 1000hp Oil Rig Mud Pump API-6
| Power Rating: | 746 |
|---|---|
| Stroke Rating: | 140 |
| Stroke Length: | 10"/254 |
1300hp 969Kw Oilfield Mud Pump In Drilling Rig 4617*3260*2600
| Power Rating: | 969 |
|---|---|
| Stroke Rating: | 120 |
| Stroke Length: | 12"/305 |
4'' Flange 5000psi Rig Oilfield Mud Pump F Series 500hp
| Power Rating: | 373 |
|---|---|
| Stroke Rating: | 165 |
| Stroke Length: | 7.5”/190.5 |
Herringbone Gear F Series Oil Rig Mud Pump 500hp 373KW
| Power Rating: | 373 |
|---|---|
| Stroke Rating: | 165 |
| Stroke Length: | 7.5”/190.5 |
1600hp F Series Oilwell Triplex Reciprocating Pump 4615*3276*2688
| Power Rating: | 1193 |
|---|---|
| Stroke Rating: | 120 |
| Stroke Length: | 12"/305 |
150SPM Mud Pump In Drilling Rig F-800 5-1/8" Flange Outlet Dia
| Power Rating: | 597 |
|---|---|
| Stroke Rating: | 150 |
| Stroke Length: | 9“/228.6 |
2200hp HDD Mud Pump In Drilling Rig Three Cylinder Reciprocating
| Trip: | 177.8 |
|---|---|
| Cylinder Diameter: | 170 |
| Flow(L/min): | 800-2200 |
500hp Horizontal Triplex Plunger Pump F-500 Single Acting Piston Pump
| Power Rating: | 373 |
|---|---|
| Stroke Rating: | 165 |
| Stroke Length: | 7.5”/190.5 |
2200hp HDD Oilwell Triplex Pumps Well Drilling
| Trip: | 177.8 |
|---|---|
| Cylinder Diameter: | 170 |
| Flow(L/min): | 800-2200 |

