All Products
Keywords [ triplex mud pump ] match 180 Products.
F-1600 Powerful Drilling Mud Pump for Oil and Gas Exploration Stroke Rating SPM 120
| Outlet Dia.(in): | 5-1/8″flange 5000psi |
|---|---|
| Approx.weight (kg): | 24791 |
| Gear Ratio: | 4.206 |
1600HP Drilling Rig Mud Pump for Effective Drilling Operations
| Country Of Origin: | China |
|---|---|
| Approx.weight (kg): | 24791 |
| Inlet Dia(in/mm): | 12″/305 |
F-1600 Manufactured Drilling Rig Mud Pump with 12″/305 Stroke length
| Stroke Rating SPM: | 120 |
|---|---|
| Overall Dimension L*W*H(mm): | 4615*3276*2688 |
| Inlet Dia(in/mm): | 12″/305 |
Powerful 120 SPM Three-Crank Mud Pump for Tough Drilling Conditions
| Stroke Rating SPM: | 120 |
|---|---|
| Outlet Dia.(in): | 5-1/8″flange 5000psi |
| Inlet Dia(in/mm): | 12″/305 |
Three-Plunger Mud Pump Featuring 4.206 Gear Ratio and 5-1/8" Outlet Dia. for Heavy-Duty Drilling Needs
| Gear Ratio: | 4.206 |
|---|---|
| Stroke Length (in/mm): | 12″/305 |
| Stroke Rating SPM: | 120 |
Three-Cylinder Mud Pump 1600HP Power Rating and 120 SPM Stroke Rating for Your Requirements
| Gear Ratio: | 4.206 |
|---|---|
| Inlet Dia(in/mm): | 12″/305 |
| Power RatingHP(kw): | 1600(1193) |
4.206 Gear Ratio Triple Mud Pump for Heavy Duty Drilling Needs
| Stroke Length (in/mm): | 12″/305 |
|---|---|
| Power RatingHP(kw): | 1600(1193) |
| Gear Ratio: | 4.206 |
4.206 Gear Ratio Triplex Piston Pump for 5-1/8″ Flange Outlet Dia. 5000psi Performance
| Outlet Dia.(in): | 5-1/8″flange 5000psi |
|---|---|
| Gear Ratio: | 4.206 |
| Inlet Dia(in/mm): | 12″/305 |
1000hp Horizontal Single Acting Piston Pump 140SPM Mud Pump Triplex
| Power Rating: | 746 |
|---|---|
| Stroke Rating: | 140 |
| Stroke Length: | 10"/254 |
800hp 597kw F Series Triplex Piston Mud Pump 3963*2025*2410
| Power Rating: | 597 |
|---|---|
| Stroke Rating: | 150 |
| Stroke Length: | 9“/228.6 |

