All Products
Keywords [ triplex mud pump ] match 180 Products.
API 7# Valve Onshore and Offshore Drilling Mud Pump With 5-1/8 5000psi Flange 120 SPM Stroke
| Outlet Dia.(in): | 5-1/8″flange 5000psi |
|---|---|
| Overall Dimension L*W*H(mm): | 4615*3276*2688 |
| Stroke Rating SPM: | 120 |
1300hp 3NB Series Triplex Oil Rig Mud Pump 4300*2450*2513
| Power Pating: | 955 |
|---|---|
| Stroke Rating: | 120 |
| Stroke Length: | 305 |
1300hp F Series Mud Pump Triplex Plunger Pump 5-1/8" Flange 5000psi
| Power Rating: | 969 |
|---|---|
| Stroke Rating: | 120 |
| Stroke Length: | 12"/305 |
500-1800L/Min Horizontal Triplex HDD Mud Pump 1500 Hp
| Trip: | 200 |
|---|---|
| Cylinder Diameter: | 150 |
| Flow(L/min): | 500-1800 |
F-500 Oilwell Mud Pump Triplex 4'' Flange 5000psi Outlet cementing pump
| Power Rating: | 373 |
|---|---|
| Stroke Rating: | 165 |
| Stroke Length: | 7.5”/190.5 |
F-500 165 SPM Stroke Per Minute Drilling Mud Pump Electric Or Diesel Or Hydraulic Motor
| Liner Diameter: | 6-3/4 6-1/2 6 5-1/2 5 4-1/2 4 |
|---|---|
| Rated Input Power: | 373 KW (500 HP) |
| Material: | High Chrome Iron |
F-500 High Chrome Iron Drilling Mud Pump 165 SPM Pump Sale for Drilling
| Warranty: | 12 Month |
|---|---|
| Suction Height: | 8“ (203mm) |
| Driving Force: | Electric Or Diesel Or Hydraulic Motor |
Robust Drilling Mud Pump 1600HP Power rating HP kw Max.liner 7″180
| Power RatingHP(kw): | 1600(1193) |
|---|---|
| Outlet Dia.(in): | 5-1/8″flange 5000psi |
| Gear Ratio: | 4.206 |
F-1600 API 7 Valve Drilling Rig Mud Pump Parts for 5-1/8"flange 5000psi Outlet dia
| Power RatingHP(kw): | 1600(1193) |
|---|---|
| Valve: | API 7# |
| Overall Dimension L*W*H(mm): | 4615*3276*2688 |

